TEKSTESHQIP

Gramos Shabani & Time Aliu
Potpuri 1 (Gezuar 2023)
Lyrics

A e din sa te kam pritur
veq ni her mem thirr
por si duket ti per mua
nuk po je e lir
koha nuk te ka mjaftuar
si tash si dikur
gabimi qe perseritet
nuk te falet kurr
Un nuk jam sikur te tjeret
deri tashe ti ke pas
nuk lejoj qe zemren time
dikush me ma plas

Po shihet ne syt e tu
zanatin se ke harru
ma mir ta din krejt
e njejt ti paske mbet
2x

Koha nuk te ka mjaftuar
si tash si dikur
ky gabim qe perseritet
smund te falet kurr
a e din sa te kam pritur
met pa veq ni her
sme ke dashur me gjith zemer
m'paska dasht me sherr
un nuk jam sikur kto tjerat
deri tash qe ti ke pas
nuk lejoj qe zemren time
dikush me ma plas

Po shihet ne syt e tu
zanatin se ke harru
ma mir ta din krejt
i njejti paske mbet
2x

O na kan thane o
ti je ma e mira
2x

O e ki vleren
o sa nimi (1000) lira
2x

O na kan thane o
e na kan kallxue
2x

Nusja jon e mir
na ka qellue
2x

Qka m'ka syri qe m'loton
o dhimt ne zemer sun i mbaj
dashnorja me ka harru
e me tjetri esht perqafu
prej vegjlimi dashnin ja kam fal
tash po shkon me tjeter kon

Qka m'ka syri qe m'loton
o dhimbjet zemres sun i mban
dashnori me ka harru
dhe me tjetren esht perqafu
prej veglimi dashnin ja kam fal
tash po shkon me tjeter kon