Granit Ahmeti
Granit Ahmeti
Granit Ahmeti
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Granit Ahmeti është këngëtar i njohur. Pasi ka përfunduar ushtrinë në shtetin zviceran, këngëtari i talentuar Granit Ahmeti i është rikthyer shumë fort angazhimeve muzikore, duke qenë njëri prej artistëve më të kërkuar sidomos në diasporë. Ne mësojmë se kënëgatari, një prej djemve më të bukur të estradës shqiptare tashmë këndon vetëm ‘live’ nëpër mbrëmje të shumta muzikore. Ai ka qenë i ftuar në një organizim të madh të festivalit ‘Celësi Muzikor 2013’ mbajtur në Rinora 4 në Zvicër, ku shumë fansa kryesisht femra kishin ardhur për të kënduar dhe vallëzuar me zërin e ëmbël të këngëtarit me origjinë nga Gjilani. Graniti nuk harron kurrë që të falenderoj për karrierën e tij Zotin dhe familjen që janë pranë tij, por edhe menaxherin e tij më të suksesshëm të diasporës Arsim Salihaj, ndërsa tashmë ka gjetur edhe një kombinim të mirë dhe harmonik me muzikantin e tij (Sintashin) të talentuar Florin Hasanaj.

Në Dhjetor 2009, Granit Ahmeti merr pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Tjeter Kush".

Më datë 11 Shkurt 2010, Granit Ahmeti publikon videoklipin "Nisu Ne Det".

Në Qershor 2011, Granit Ahmeti merr pjesë në Çelësi Muzikor 5 me këngën "Diva Jem".

Në Tetor 2012, Granit Ahmeti merr pjesë në Zhurma Show 2012 me këngën "Diva Jem".

Më datë 23 Korrik 2012, Granit Ahmeti publikon videoklipin "Te Kerkoj". Me këtë këngë, Granit Ahmeti merr pjesë në Zhurma Show 2012 në vitin 2012.

Më datë 8 Prill 2013, Granit Ahmeti publikon videoklipin "Dikur".

Më datë 8 Prill 2013, Granit Ahmeti publikon videoklipin "2 Per 1", në bashkëpunim me Alban Mehmeti.

Më datë 16 Nëntor 2013, Granit Ahmeti publikon videoklipin "Shpirti I Shitur".

Më datë 23 Shkurt 2015, Granit Ahmeti publikon videoklipin "Ishte Faji Im".

Më datë 31 Maj 2015, Granit Ahmeti & Dardan Ahmeti publikojnë videoklipin "Per Ty".

Më datë 11 Dhjetor 2015, Granit Ahmeti & Dardan Ahmeti publikojnë videoklipin "Nuk E Pranon".

Më datë 27 Maj 2016, Granit Ahmeti & Dardan Ahmeti publikojnë videoklipin "Kiss Me". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Irkenc Hyka.

Më datë 14 Dhjetor 2016, Granit Ahmeti & Dardan Ahmeti publikojnë videoklipin "Xhulia".

Më datë 7 Korrik 2017, Granit Ahmeti & Dardan Ahmeti publikojnë videoklipin "Mos Ta Nin".

Më datë 2 Prill 2018, Granit Ahmeti publikon videoklipin "Na Na".

Më datë 28 Dhjetor 2018, Granit Ahmeti publikon videoklipin "Si Hije".

Më datë 1 Mars 2019, Granit Ahmeti publikon videoklipin "Ma Ki Marr Zemren".

Më datë 25 Prill 2020, Granit Ahmeti publikon videoklipin "Braziliana".

Më datë 12 Mars 2021, Granit Ahmeti publikon videoklipin "Hey Baby".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Granit Ahmeti »

Komente 0