Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gresa Behluli - Kenga E Bilbilit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenga E Bilbilit" kënduar nga Gresa Behluli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 17 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
17

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Jusuf Gervalla - Kenga E Bilbilit

A, kjo anë e lumit
ka bilbila shumë.
Pritëm bandill, pritëm
jam e vogël shumë.

Fusha na bën lule,
mali bën furtunë.
Pritëm bandill, pritëm
sa të rritem unë.

Ç'u dehën bilbilat,
koha m'erdhi mua.
Merrëm bandill, merrëm,
në krahët e tua.
Malit mbledhim lule,
malit thithim shqotë.
Po ç'na duhet tjetër,
vallë në këtë botë.

Ikën zogjtë e vajtën,
bilbilat seç heshtën.
Ngrohmë bandill, ngrohmë,
se na zuri vjeshta.

Malet mbuloi bora,
fushës lulet ranë.
Sa shpejtë frynë kjo jetë,
vallë n'ëndërr e pamë.

Ç'u dehën bilbilat,
koha m'erdhi mua.
Merrëm bandill, merrëm,
në krahët e tua.
Fushës mbledhim lule,
malit thithim shqotë.
Po ç'na duhet tjetër,
vallë në këtë botë.

Devis Xherahu - Kenga E Bilbilit

O bilbil,bilbil
Hallin o pse sma qan
Pse sma fal ti zërin
Ti këndojë asaj,jamani
Pse sma fal ti zërin
Ti këndojë asaj

O pse smi fal ti krahët
Që të mundë të fluturoj
Natën o tek dritarja do vete ti këndojë,asaj
Natën tek dritarja do vete ti këndoj

Trëndafil me vesë
Unë e shohi i gëzuar,aman
Erën e mban për vete
Gjëmbat more mi le mua
Erën e mban për vete
Gjëmbat more mi le mua

O pse smi fal ti krahët
që të mund të fluturoj
Natën o tek dritarja do vete ti këndojë,asaj
Natën tek dritarja do vete ti këndoj

O bilbil,bilbil
Hallin o pse sma qan

Emmy - Kenga E Bilbilit

Pse s'me fole mbreme,
kur shkoje ne krua
po me bisht te syrit moj
me veshtroje mua
nuk me zuri gjumi moj
deri ne mengjes
sot te cepi i rruges moj
do dal e te pres eee

Si dhurate te bukur solla trendafilin,
per ty o moj vajze do t'ja çoj bilbilit


Publikimi: 20/02/2019Më Shumë Këngë Nga Gresa Behluli:


Komente mbi këtë këngëGresa Behluli - Kenga E Bilbilit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga E Bilbilit".
3. Video është e këngës "Kenga E Bilbilit", por nuk këndohet nga Gresa Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.