Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grupi Folklorik Nga Grabovci - Kosova E Adem Jasharit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Fluturim Mbi Kosove"

Komente

Asnjë Koment

28/12/2015

2015-12-28T17:41:16+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kosova E Adem Jasharit" kënduar nga Grupi Folklorik Nga Grabovci.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Grupi Folklorik Nga Grabovci i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Halit Gashi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

KU RRJEDHEN QET LUMI HEJ, KU NAL TURRIN DRINI
U RRIT NEPER SHEKUJ HEJ, NI THESAR FLORINI

KOSOVA KRENARE, ME GJOKSIN PREJ SHKAMBIT
DOLE FITIMTARE HEJ, I DHE NDER GJITHE KOMBIT
TY PO TA KNOJ KANGEN, E PO E HEQ MALLIN
KOSOVE E ADEM JASHARIT, HEJ TA PUTSHA BALLIN
HEJ TA PUTHSHA BALLIN O HEJ

FORTUNAT S'TE NDALEN HEJ, S'PATEN QA ME T'BA
RUJTE T'MADHIN EMEN HEJ, COPA MOS ME U NDA

KOSOVA KRENARE, ME GJOKSIN PREJ SHKAMBIT
DOLE FITIMTARE HEJ, I DHE NDER GJITHE KOMBIT
TY PO TA KNOJ KANGEN, E PO E HEQ MALLIN
KOSOVE E ADEM JASHARIT, HEJ TA PUTSHA BALLIN
HEJ TA PUTHSHA BALLIN O HEJMë Shumë Këngë Nga Grupi Folklorik Nga Grabovci:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet