Më mbaj mend (për 1 muaj)

Maratona E Këngës Popullore Qytetare 


Grupi Maratona - Si Dukat I Vogël Je

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Dukat I Vogël Je".
3. Video është e këngës "Si Dukat I Vogël Je", por nuk këndohet nga Grupi Maratona.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Grupi Maratona - Si Dukat I Vogël Je  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Maratona E Këngës Popullore Qytetare, Vol. 1"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00Si dukat i vogël je,
Hajde shpirt e rri me ne.
Na ka dal nji gonxhe e re,
Era karajfili po i vjen.

[Refreni]:
Hajde cakrroma gotën,
Mos më len si të vorfen,
Hajde.

Kur ma lujshe shtatin ,
Ma shtojshe ,marakin.
Iku nata zbardhi dita,
Tuj shikju sahatin.

[Refrenin]:
Vet"llat kur m'i qojshe,
Marakun ma shtojshe,
Iku nata zbardhi dita,
Tuj shikju sahatin.

Refreni]


Ky tekst u dërgua nga  stafiAkordet:

X2)
D--------------A
Si dukat i vogel je
A-----------------D
Hajde shpirt e rri me ne,

D-------------------G
Na ka dale nje gonxhe e re,
------------------D
Era karajfil i vjen.

(2X)
D-----G------A-----D
Hajde cakrrama goten,
D-----G-----A----------D
Mos meeee len mue te vorfen,
D-------A------D
Ooooooo hajde.

C#m------------------------
Dyzet gersheta ti numrova
-----------------------F#m
dhe te ngroha n'gjirin tim
---------------------------G#
kur si pellumba nga shiu i veres
------------------C#m
u strehuam nen cati

shiu i veres flokt mi lagu
vetem buzet mi lage ti
sa shume te doja vetem kur thoshe
t'lutem mos u ndal o shi

-------F#m--------------------------
shiu i veres, shi i ngroht i dashurise
-------G#--------------------C#m
ma kujton ate puthjen nen cati
ooo lutjen tende aq te embel e degjoj
t'lutem bjer e mos u ndal o shi (2here)


Më Shumë Këngë Nga Maratona E Këngës Popullore Qytetare:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet