Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Gzio - Bashk  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

14/06/2015

2015-06-14T18:39:55+00:00Pjesa : 1

S'po du me t'pas larg se malli um mer
Çdo minut me kan Bashk ashtu si çdo her
Ferr em duket Bota nese pa Ty jetoj
Je e vetmja arsye qe rruga jem ndriçoj

Je shpres je forc je bes qe mshti me besu
Tkam ty m'ke mu, T'kuptoj je tum kuptu
Gjithcka ka kputim Shpirti jot shpirti im
Bashk ne cdo çast e venosem qysh n'fillim

Je enderr je realitet jo shpirt kurr S'tlo vet
Te kam ty te mbaj ty se vetem ti me perket
Asigjo nuk o leht, bashk problemet mej kalu
Nuk jam tuj pritu n'fund Botes me Ty kisha shku

Durt e tua m'shaqen sikur ftyren ma prekin
Ti u Dashurove n'Mu nuk e kqyre lekin
Lek nuk kam, Ti prej tjerave je ndryshe
Vet me veti thom, vetem ti po vyshe.

Refren x2

Je Gjithçka qe Kam
Je Gjithçka qe m'rrethon
Edhe kur nuk te kam pran
Hija Jote m'shoqeron

Mos ik Ti as1 çast
Per Ty Un kam nevoj
Zemer do jemi BASHK
Per ket gje te premtoj

Pjesa : 2

Vërdall në rrug me Ty jom i Shoqerum
Ty të pelqen shum se jom Tip i lazdrum
Qeshim pa ndal bashk e ndajm cdo sen
Je pjes e Zemres tem çdo plag e jotja dhe mu m'dhem

Po du me ta ni zanin e me t'prek avash
Çdo qeliz m'lviz kur na dyt jena bashk
Tu realizu dhe endrra qe me koh e endrrove
Zemren ta fala vertet Ti e meritove

Dashuria esht e madhe po me fjal nuk shprehet
Ashtu esht ndjenja jem nuk thuhet po ndjehet
Fshehet mrena n'thellsi ne çdo an ne çdo ven
Je han je yll je drit, je dhe oksigjen

Emrin ta permen, e naten von tu t'mendu
Ate qe kem kriju nuk mundet kush me e shkatru
Athu ca flasin a na nin, jo sna nin ça po thojn
Ate qe e ndertojm forcat e Zemres e mbrojn.

Refren x2

Je Gjithçka qe Kam
Je Gjithçka qe m'rrethon
Edhe kur nuk te kam pran
Hija Jote m'shoqeron

Mos ik Ti as1 çast
Per Ty Un kam nevoj
Zemer do jemi BASHK
Per ket gje te premtoj.


Ky tekst u dërgua nga Corazoniia
Më Shumë Këngë Nga Gzio:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet