Më mbaj mend (për 1 muaj)


Habib Elezi - Dashnia Jem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashnia Jem".
3. Video është e këngës "Dashnia Jem", por nuk këndohet nga Habib Elezi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Habib Elezi - Dashnia Jem  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika & Teksti:

Kreshnik Avdiu

Orkestrimi:

Arti Rec

Video Produksioni:

RGB Entertainment

Komente

Asnjë Koment

08/01/2021

2021-01-08T16:00:11+00:00


"Dashnia Jem" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Habib Elezi.
Do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni me tekstin e kësaj kënge.
Videoklipi nga Habib Elezi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.
Muzika: Kreshnik Avdiu
Teksti: Kreshnik Avdiu
Orkestrimi: Arti Rec
Video Produksioni: RGB EntertainmentDërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lindon - Dashnia Jem

Jom nal buz detit
Me shpres po kthehesh mas me dallgat knej
Mos je ti
Jo jo nuk je ti
Should I let it
A me t'lon me eren ti me shku
e mos u kthe ti
Prit, mos em le ti

A ka naj lajm?
Qe e ke cu me shishe prej kepit t'shpreses larg

Ku po lundron
Me at anije ku ishim na dy t'pa ndam

Dashnia jem
Un per ty jom tha
Zemra po m'dhem
Kur s'pe ni at za
2x

Ya habibi literu hib eidh
In te nasibi w'elbi l'wahid
2x

Hey lal
S'di a mrijn te ti kto fjal
Sikur nuk ka val
Vec besoj n'kto nota me vaj
Po vrena n'vokal
Mas pari o zot m'fal
I kom hi n'hak e po nina me faj
Me emocione jom high
Shpirti mrena o tu m'kajt
E pe lyp mas eren e saj
S'di a o shum me lyp
Po veten mo sun pe baj kshtu

Deri kur menime t'lodhta
Deri kur premtime t'kota
Deri kur me duru mi tregu
Sa e du, po e du, du me lu, krejt
S'jom kon burr i vertet
E pranoj s'e kom pas t'leht
Vec njiher n'jet
kom mi tregu asaj drejt
Muj mi thon se

A ka naj lajm?
Qe e ke cu me shishe prej kepit t'shpreses larg
O

Ku po lundron
Me at anije ku ishim na dy t'pa ndam

Dashnia jem
Un per ty jom tha
Zemra po m'dhem
Kur s'pe ni at za
2x

Ya habibi literu hib eidh
In te nasibi w'elbi l'wahid
2x

Lyric Master - Dashnia Jem

Oj dashnia jeme
A t'bi men najher
M'doket kjo jet ferr
Kur ty s't'shoh ASNIHER

Alban Mehmeti - Dashnia Jem

Albani
Nuk ma mbush dot shpirtin zemer
asnje pike alkol
S muj me t harru e mos me te fol
Kaltrina
Nuk ta mbush dot shpirtin zemer
Ajo me dashni
Mijera perqafime s vlejn asnji

Ref
Albani
Dashnia jeme pa ty smuj me jetu
Jo smundem dot prej shpirtit me largu
Kaltrina
Dashnia jeme pa tu jo s muj me jetu
Sa te dua e din sa te du

Albani
Une dashni pafund premtova
Por zgjati pak
A e mban me ne dore ate unaze?
Kaltrina
Per ty dhe jeten kisha fal
A e din o shpirt
Ditet dalengadal po behen vit

Ref...
...
...
..

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Habib Elezi:


Komente mbi këtë këngë