Më mbaj mend (për 1 muaj)


Hafsa Zyberi - Te Du Moj Goce E Vogel

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Du Moj Goce E Vogel".
3. Video është e këngës "Te Du Moj Goce E Vogel", por nuk këndohet nga Hafsa Zyberi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Hafsa Zyberi - Te Du Moj Goce E Vogel  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

29/01/2010

2010-01-29T17:47:04+00:00Të du moj gocë e vogël, të dua

I
Një dit-e me del një dit-e s’me del
Si nusja më del. Të dua. /2 herë/

Të du mi gocë e vogël, të dua
Të du të vish me mu, moj, të dua.
Të du mi gocë e vogël, të dua
Të du të vish me mua, të dua

II
Syun si filxhan, ftyra të ndriçon
Kur me del në xham, të dua. /2 herë/

Të du mi gocë e vogël, të dua
Të du të vish me mu, moj, të dua.
Të du mi gocë e vogël, të dua
Të du të më vish e mua, të dua.

III
Kur me del n’hajat shtatin si bajrak
U bona merak, të dua. / 2 herë/

Të du mi gocë e vogël, të dua
Të du të vish me mu moj, të dua.
Të du mi gocë e vogël, të dua
Të du të vish me mua, të dua.


Ky tekst u dërgua nga Greker
Më Shumë Këngë Nga Hafsa Zyberi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet