Tema: Poezi Për Nënën


Nena

Nuk ka gje ne bote
Qe ty te zavendeson
Kur permendi emrin tend
Syte me mbushen lote.

Dashurine me te sinqert
Te ti une e ndjeva
Me fal nena ime
Sa here qe te zhgenjeja.

Ah moj nena ime
Te therras me gjithe shpirt
Me ty ndaje gjithcka
Te keqe dhe te mire.

Asnjeher nuk do doja
Te te shohe te merzitur
Shume mundime pate
Neve per te na rritur.

Sa here me kujtohet
Kur ishim te rinje
Ku gjete gjithe ate force
Qe ta mbajsh shtepine!

Tash ke filluar
Te plakesh nena ime
Rrudhat neper fytyre
Ma shtojn dhimten time.

Faleminderit nene
Per edukaten qe na mesove
Per buken qe na bere
Dhe qe na pastrove.

- Poezi nga Heroina Rexhepi-Neziri{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Më shumë nga Heroina Rexhepi-Neziri


Komente 0