A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

R.H

Lirin e solle ti
Bashke me shoket e tu
Asgje nga jeta nuk kursyat
Vendin me e çliru...

Asgje nuk ju mposhti
I dashuri komandant
Ti shume shpejt do lirohesh
Se e gjithe kosova keshtu don

Shume gjyqeve ju perballove
E edhe ketij do ja dalish mbare
Se luftove me te drejte
Ta shpetojsh popullin ton.

Femijet po te presin
Ditet po i numerojn
E shkreta neneloke
Per se gjalli po te vajton!

Demarkacionin po e kthejn
Keta "horrat" ne parlament
Spo interesohen per ty
Se ndergjegjja po i vret.

- poezi nga Heroina Rexhepi-Neziri


- Poezia u dërgua nga Herorex81 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019