A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tradhetia Nga Jeta

Nje udhetim pa mbarim
nje enderr pa perfundim
nje gezim me krenari
nje perkedhelje me dashuri.

Nje jete ne vetmi
nje femij pa dashuri
perkundja e djepit
nga gjiri i nenes se tij.

Jeta me zevendesoi
nje lumturi ajo ma dhuroi
ajo me gezoi
ajo me tradhetoi.

Gezimin se perjetova
endrrat i harrova
te gjitha i kuptova
tradhetin se lejova.

- poezi nga Herolinda Laqaj


- Poezia u dërgua nga Herolinda1 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019