Prizreni

Nje vend shum i bukur
nje vend me gjelbrime
eshte dhe do te mbetet
gjithmon vendlindja ime.

Jetoj ne Prizren
ne vendlindjen time
qe eshte nje vend i shrenjt
dhe me shume kuptime.

- poezi nga Herolinda Laqaj


- Poezia u dërgua nga Herolinda1 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  8