A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sikur Te Isha Ajo

Qiellin e shoh te zi
e ne syte e te tjereve disa fshetesi
e ne syte e mi
disa pika shi.

Pika qe nuk ndalen kurr
asnjeher e asnje cast
deri sa te kaloi
edhe ky rast.

Rasti ne duar me rreshqiti
e nga syte disa pika loti rrollen
athua lumturin kush ma mori
athua nga kjo bote kush me nxori.

Qielli eshte i kalter
dhe shkelqen
por une nuk shohe asgje
dicka nga qielli me rrefen
e une them sikur te isha ajo.

- poezi nga Herolinda Laqaj


- Poezia u dërgua nga Herolinda1 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019