Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Jetën


Jeta Ime

Jeta me befasoi
kur isha femije
sa shume per jeten
kisha njohuri.

Isha e vogel
dhe mendoja
athua jeten
ateher a e imagjinoja.

Jeta me dukej perrall
shume e gjate pa mbarim
por jeta me detyroi
dhe kjo ska perfundim.

Jeten e krijova
pa njohuri
si nje femij
qe ska dituri.

Jeta me beri te perballem
me cdo problem
por gjithmon e para
per keto do te jem.

Jeta mi mori te gjitha
lojen, shendetin,krenarin
por ende perpiqem
qe kete ta arrij.

Te luftoj per jeten
e te kem lumturi
por edhe per te ardhmen
qe te kem ardhmeri.

- Poezi nga Herolinda Laqaj


- U dërgua nga Herolinda1 -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim