A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Qka Dua Nga Jeta??

Qka dua nga jeta ??

Qka dua nga jeta
eshte nje pyetje qe veshtire diku e gjeta
ne mesin e pergjigjjeve diqka mendova
jeta eshte ajo qe deri tani e jetova.

Jeta eshte e bukur
por duhet te dish si ta jetosh
do te kenaqesh me bukurit e jetes
qe qdoher do ti perjetosh.

Dua shume gjera nga jeta
por nuk e di a do te ishte e mjaftueshme fleta??

Do te shkruaja pa mbarim
Deri ne agim
jeta me dha gjithcka
e kurr nuk dua te ket perfundim.

- poezi nga Herolinda Laqaj


- Poezia u dërgua nga Herolinda1 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019