Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Hope - New Generation

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "New Generation".
3. Video është e këngës "New Generation", por nuk këndohet nga Hope.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Hope - New Generation  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Top Fest 6

Komente

Asnjë Koment

10/05/2009

2009-05-09T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "New Generation" kënduar nga Hope.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Scorpions. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Another day no peace in sight
A solution, far away
The military won the war
Certainly not for you and me

How many generations will it take
To cut the stream of blood
I hear voices that spin inside my head
It s your voice that counts so much

Here comes the young,
the new generation
You are the only ones
You are the only ones who can make a change

The world looks kind of small from way up there
Through the window of our time
The shuttle broke into a million pieces
In the bluest sky

The world is spinning round way too fast
And New York City went all dark
There s a message that goes out tonight
From the bottom of my heart

Here comes the young, the new generation
You are the only ones
You are the only ones who can make a change
Here comes the young, the new generation
You are the only ones
You are the only ones who can make a change

Always hold on to your dreams
Because the world is not the same
The day your hope will die
Just carry on for you and me
`Cause it s the spark inside that flame
That gives your visions life

Here comes the young, the new generation
You are the only ones
You are the only ones who can make a change
Here comes the young, the new generation
You are the only ones
You are the only ones who can make a change

We are we are the new generation
We are the only ones
We are the only ones who can make a changeKomente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet