Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hustle5k
  • Emri i Vërtetë:
  • Leart Hoxha
  • Vendlindja:
  • Prishtine 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2
Këndon kryesisht: hip-hop

Hustle5k është këngëtar. HUSTLE-Emri i vertet Leart mbiemri Hoxha. Shkollen fillore e kreu ne sh.f Meto Bajraktari (teQafa). Filloi me muzik me zhandrin RAP ne vitin 2005 kur fillio te inqizoj keng ne menyr jo profesionale kengen Hustle ft Donat & Vissar - Plot do sene e disa keng tjera... menjeher u formua grupi 5KINGS pra ne vitin 2005 qe ne te benin pjes Hustle, Th D.H (Donat Hajdari), VF (Visar Fetahu), Besar (Besar Fetahu) dhe Labb(Labinot Gashi). 5KINGS - HUSTLE. Nofka HUSTLE ka kuptim nje lloj dilleri qe ben shit-blerjen e shum lloj gjerave tjerave perpos armes edhe drogave. Tani eshe zgjeruar grupi 5Kings edhe me shum antar tjer nder ta jon Merkz (Londer) D-Man(BeatBox), expLosive, Drinnz, Jetmir etj. Producenti i grupit 5Kings esht Arbnor Isufi (Noli`s Beat`s) i cili i ben edhe Instrumentalat(beat-at)..

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  5kings  

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet