Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ibish Krasniqi - Ramazani Mujë Rahmeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Mire se vjen o Ramazan
Muaj i madhrishem per Musliman
Mire se erdhe i pari Syfyr
Gezohen zemrat bajm shyqyr

Agjerim dhe ibadet
N ket muaj dita ashte e leht
Per Allah per Ahiret
I qofshim fal na jep kuvet

Refreni:

Ramazani muji rahmetit
Njeni shoqit tja dim dertin
Zemra qan syt me lot
Na ndihmo o i madhi Zot

Pak pa ardhe i gezumi Iftar
Ulemi ne sofer te pa ndar
Gjith familja pa ja nda
Kendojm dov e bajm dua

Kur e thrrasim njeni tjetrin
E shton Allahu bereqetin
Per Iftar vllazen miqsi
Vijn melaqet nate shtepi


Refreni:

Ramazani muji rahmetit
Njeni shoqit tja dim dertin
Zemra qan syt me lot
Na ndihmo o i madhi Zot


Ky tekst u dërgua nga ilmi krasniqi

Ibish Krasniqi - Ramazani Mujë Rahmeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ramazani Mujë Rahmeti".
3. Video është e këngës "Ramazani Mujë Rahmeti", por nuk këndohet nga Ibish Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ibish Krasniqi:


Komente 0