Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ibish Krasniqi - Hoxhallarët Kanë Me U Përmend Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Sa shum halle ka kjo bot
Vallè t'kujt janè gjith këta lot
Pyet Radika edhe Drini
A janè lot a uj burimi

Pyt Morava Drini i zi
A jan lot a po bjen shi
Gjithë kta lot qe dalin knej
A jan detra a lumej

II
Pysin fushat pysin Malet
Q'jan keta lot o qe s'po ndalen
Ah jetimi kur loton
Edhe Toka po gjemon

Kuvenojn trojet n'mes veti
Tek bamiresat ashtè rahmeti
Lot gezimi per meshirè
Kan hap zemrat njerzt e mire

III

Në çdo kohë e në çdo vend
Hoxhallart kan me u përmend
Plot Elvisa e Halila
Mbushen bahqet trandofila

Plot banesa shum shtëpia
Gzohen nanat edhe fmia
Nuk pushojnè der me der
Pran jetimit dimër ver

IV
Pa u ndal dit as nat
Fukaras i gjinden ngat
Ku ka hall e ka nevoj
Nevojtart nuk i dallojn

S'ka ma mire nè kete Botè
Se me qen besimplot
Per gjith punt humanitare
Rritet vlera kombetare

V
Zoti I Madh na pruni n’jet
Me qu jetën n’ibadet
E lum kush ka shum rahmet
E ndihmon popllin e vet

I shkrun lapsi historia
Njerzt e mirë që ka njerzia
Lum kush ndal vaj dhe lot
Jau pagun I Madhi Zot


Ibish Krasniqi - Hoxhallarët Kanë Me U Përmend
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hoxhallarët Kanë Me U Përmend".
3. Video është e këngës "Hoxhallarët Kanë Me U Përmend", por nuk këndohet nga Ibish Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ibish Krasniqi:


Komente 0