Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilirian Pema & The Grandfathers Brothers - Ti Dhe Unë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Diçka më mundon, të dua të them
Ti eja me pranë, me thuaj seç ndjen
Unë digjem në flak, të dua ty pranë
Por ti qëdnron larg, si ishull mbi oqean

Kujtesa me çon, ditë që shkuan dhe s'vijnë
Ti edhe Unë, njëri tjetrin jetonim
Një rugë morëm ne, diku humbëm atje
Në horizon dielli tani ka re

Ti dhe unë ( tiiii dhee unëëë)
Kishim një ëndërr donim ta jetonim
Ti dhe Unë
Kishim një ëndërr dhe aty shpresonim (allx2)

Eshtë herët mëngjes, gjumi s'me zë
Muzik dëgjoj dhe jasht bie shi
Anilizoj me vete, si gjërat rrodhën kështu
Kur Zoti na dha dhe një shans të dytë për ne

Ti dhe unë (tiiii dhee unëëë)
Kishim një ëndërr donim ta jetonim
Ti dhe Unë
Kishim një ëndërr dhe aty shpresonim (allx2)


Ilirian Pema & The Grandfathers Brothers - Ti Dhe Unë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti Dhe Unë".
3. Video është e këngës "Ti Dhe Unë", por nuk këndohet nga Ilirian Pema & The Grandfathers Brothers.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilirian Pema:


Komente 0