TEKSTESHQIP

Ilirjana Berisha
Eja
Lyrics

Rastesisht u shfaqe sot
dhe se di perse
zemren time e pushtoj nje ndjenje krejtesisht e re

Dikur sti leshoja syt
dhe ste flisja dot
po per mua je tani
i vetmi n'kete bote

Para teje
tani shkrihem krejt
skam besuar
qe ndryshoj kaq shpejt

Ref: (2x)
Eja , eja dhe me merr ne duar
nuk jam n'zon te ndaluar
eja e mos prit aspak
jam veq dy hapa larg.

Qdo fillim eshte i veshtire
kjo eshte e vertet
pa te puth njeher e mir
s'mund te jem e qete

Dikur sti leshoja syt
dhe ste flisja dot
po per mua je tani
i vetmi n'kete bote

Para teje
tani shkrihem krejt
skam besuar
qe ndryshoj kaq shpejt

Ref......

DËRGOI: