Më mbaj mend (për 1 muaj)

Imer Rama - Tallava 2019 Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Tallava 2019" kënduar nga Imer Rama.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 1 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
1

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Vushe Mjaki. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

kadaldal me rritem defi
ja kom nis me knu per qefi
nja dy fjal o per shoqni
kosovar e gurbetgji

nshoma rritmin tallava
krejt shoqnia bojn sevda
me shuplaka krejt ne valle
krejt muziken e mlojn pare

nuk jau prishim qefin
ju knojm dej nsabah
e me kang te defit
nuset kra per kra

n'kanagjegj e me qika
vjen vushja e muzika
disponimin maximum
e kall vushja e bon shkrum

atsmosferen me te mir
edhe dasmat me shyhret
na ju knojna me deshir
per me kall e kem adet

nuk jau prishim qefin
ju knojm dej nsabah
e me kang te defit
nuset kra per kra

Publikimi: 02/10/2019Më Shumë Këngë Nga Imer Rama:


Komente mbi këtë këngëImer Rama - Tallava 2019
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tallava 2019".
3. Video është e këngës "Tallava 2019", por nuk këndohet nga Imer Rama.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.