Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Indrit Mesiti - Oqean I Zbrazur  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

24/05/2004

2004-05-23T23:00:00+00:00

Pjesëmarrëse në

Top Fest 1
Kam ftohte ne shpirt sepse s'ndjej veshtrimin tend qe afron.
Ky fllad i buzmbremjes imazhet m'afron, por prape s'je ti

Dhe buzet ftohen kur fryma iu mungon, perse?
Dhe tkurrem me vetemine ne zemren fjale-bosh, sa keq!

Ti dhe nata me ngrejne larte
oqean, kjo dhome me duket zbrazur
Sa larg diellin ma largon
nuk e di por dielli im je ti
...dielli im je ti

Vetmitar, lodhem te gjej ate qe s'kam, dhe pres.
Kjo nate asgje rreth teje jo s'tregon, s'me tregon

Ti dhe nata me ngrejne larte
oqean, kjo dhome me duket zbrazur
Sa larg diellin ma largon
nuk e di por dielli im je

Ti dhe nata me ngrejne larte
oqean, kjo dhome me duket zbrazur
Sa larg diellin ma largon
nuk e di por dielli im je ti


Më Shumë Këngë Nga Indrit Mesiti:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet