A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Ditelindja E Nenes

EDHE 100 MAMI JON
EMRI JOT NE ZEMER ME JEHON
FALEMINDERIT QE ME SOLLE NE JETE
TI NE NENE,NENE E VERTET

TE LENDOJ SHPESH E DI
SHPIRTIN TA HIDHEROJ
PENDOHEM CDO DITE,E DI
POR KOHEN MBRAPA DOT SE COJ

KE QENE ATJE PER MUA
QE KUR LINDA E NE PAFUNDESI
DO TE TE DUA SHPIRTI IME
NENA IME JE VEC TI

VENDIN TEND ASKUSH SE ZE
VENDIN TEND ASKUJT SIA LE
JE NJE NE NJE MILION
JE MBRETERESHA E SHTEPISE SONE

- poem written by Irida Kadri


- Submitted by Irida Kadri -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019