TEKSTESHQIP

Irini Pahumi
Zogu Dhe Djali
Lyrics

Nje zog I bukur zuri nje djale
Ai po dridhej dhe I thosh ca fjale
Nuk te vjen keq qe jam un I mitur
Si ti I vogel dhe sjam edhe rritur
Nuk te vjen keq

Jam bir I vetem nena me pret
E kam len keq brenda ne fole
Dheu me debore I gjithi u mbulua
Nuk ka metur lure Kohe per mua
Nuk te vjen keq

Kam dhe une shpirt e dua te rroj
Te lexoj te brdh te loz te kendoj x2
Une qe skam mend kujt I bera keq
Cbera in I ziu cbera un

Perseritje teksti

Fjalet e zogut djali I degjoji
Qau e puthi pastaj e leshoi

DËRGOI: