Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ismet Peja - Destan Begu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Destan Begu bre kqyre sahatin
Çou bre dil o shaloma atin
Çou mor dil, e shaloma atin
N'Rahovec o e kem konakun.

N'Rahovec more kem o konakun
Me pajtu' o me sallangjakun
Sallangjaku në divanhone
Aiiii aman Beg, o pash jetën tone.

Aman Beg mor pash jetën tone
Mos em shti o sonte n'hapsone
Mos em shti me flejt' me kali
Ta dhash besën o bre s'un ta fali.

Sun' ta fali për i parë pishtole
Piqem Zot o n'hasmin o për dore
Piqem Zot n'Avdullah Agën
Aiiii që ja u matke o burrave shtagën.

Me ma matë s'duroj as babën
Jo s'duroj o Avdullah Agën
Jo s'duroj mor Avdullah Agën
Për pesë pllomë o ja djeg dallamën.

Pesë parë pllomë o ja djegi krejt'e
Oh, me u rreh burri ooo, more osht gazep o hej.
Ismet Peja
Publikimi: 15/04/2012


Ismet Peja - Destan Begu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Destan Begu".
3. Video është e këngës "Destan Begu", por nuk këndohet nga Ismet Peja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ismet Peja:


Komente 0