A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Dita Juaj Deshmore

KJO ESHTE DITA JUAJ DESHMORE
QE GJITHMONE KISHIT ARME NE DORE
QE KURRE NUK NDENJET PA LUFTUAR
QE SPATET KOHE PER TE PUSHUAR
QE E DITET HALLINE ROBERISE
QE E DITET TE MIREN E LIRISE
JU QE S'NA LATE KURRE NE BALTE
JU QE NA BETE DHIMBJEN MJALTE
JU QE NE SY KISHIT TE SHKRUAR LIRI
JU QE SOT PO BEHENI HI
JENI JU O DESHMORE
O LUFTETAR ME ARME NE DORE
FESTONI,FESTONI SOT ESHTE DITA JUAJ
PO VJEN TURMA PER TJU KUJTUAR

- poezi nga Jetmir Paqarada


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  1


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019