Më mbaj mend (për 1 muaj)

JimmyRockF - Nje Kenge Per Nenen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  78

eja kendej mos ri atje larg
eja kendej afer per cdo cast
eja kendej ri ktu me na
se pasuria nuk esht gjithcka
zemra ka shum fjale me fol
germat dora s,shkrune eshte lodh
me vjen te qaj dhe te vajtoj
per kohen qe na kaloj
a e mban ne mend? kur ishim ne shtepi
ti edhe une e kishim nje ender
buk kryp zemer, afer nenes
koha shkoj moj zemer mjer
largesija e ban t,veten tash
ftohen shpirtnat ndjenjat jan tu vdek
me duket sikur asnje fjale s,thash
a e mban ne mend? kur ishim ne shtepi
ti edhe un e kishim nje ender
buk kryp zemer, afer nenes

kjo poezi esht e kushtuar per nenen Latife dhe gjith nenat qe i kan rit fmit e vete me mish e me shpirt.
teksti i shkruar nga Jimmyrockf


Ky tekst u dërgua nga JimmyrockfJimmyRockF
Publikimi: 05/04/2019


JimmyRockF - Nje Kenge Per Nenen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Kenge Per Nenen".
3. Video është e këngës "Nje Kenge Per Nenen", por nuk këndohet nga JimmyRockF.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga JimmyRockF:


Komente 0