TEKSTESHQIP

JimmyRockF
Mos Me Le Vet
Lyrics

Mos me le vete
Jam tu u grinde,
me detin e turbulluar
Per syte e tu te zi
Hena nuk ndricone naten sikur ti
Bukurin qe ke
Pasqyrat u sqetsuan,
nga refleksi i juaj, qe e ben ti
Shqetsimet nga hija e ime e shpirtit
Me kerkon per ty
Mos me le vete
kthehu prap kendej
mos me le vete
Kthehu prap kendej
Kur je afer tije dhe i mbyll syte
A mendon per mua
Dore per dore, buze per buze,
s'te haroje kurre
U grinda me boten,
me force dot rezoja henen me gur
Ai te perqafone, e Tija zemer je ti
S,behesh e imja kurre
Mos me le vete
Kthehu prap kendej