TEKSTESHQIP

JimmyRockF
Po Ndegjoni O Milet
Lyrics

po ndegjoni o milet se cka kam me u thon
30 vjet i kam pa pune buk e nane
romantika mua aspak nuk me mungon
por leku mua me ne funde krejt me rexon
erdh ai nga Italia xhepat plot lek
per te femrat mua me kan lene krejt

luta babin nenen fis moter e vlla
o ma beni caren se ktu kurgje nuk ka
punojm nga njehere e roga nuk vjen hiq
rugve tu shetite e naten rim kemb kryq
nuk ka pune diten e nata eshte ter
disa po me thirin tash, qe ky gilipter

flitet ne shkolle por edhe ne shoqeri
me pune do te mrim shum ne hej do te behemi gjermani
pune pune dhe dashuri dheze nganjeher nje ciri
O nuk shofe eshte ter,
edhe shpirti e zemer mu ban hi

ooo Zot me ndihmo edhe ke pak meshire
femra me ka lene te lutem, plotsoma nje deshire
te bashkohet shqipetari, s,bashku me Shqiprine
edhe se po vdese si nje lule e mjere
mos vdes me syte qele