TEKSTESHQIP

JimmyRockF
Ulliri Ka Cele
Lyrics

Ty te kan ndare prej gjirit te nenes
nje pik loti ne sy digjet shpirti i motres.
Kur te moren te kan vjedhe
prej krahrorit qe t,kan rite
toka e l,shoi drita humbi
qe e moren Osmanlite
O fmi i vogel o shpirti i ri
po sonte ku dot flejshe
nena mendon per ty
O fmi i vogel o shpirte pa gji
po sonte kush dot ngrohe
kur hena te ben drite
ajo qe te bene drite
edhe nena e sheh me sy
Shum hena e vjeshta kaluan pa ty
ulliri ka cele qe e mbjelle ti
E di ti je lodhur e di se te kan rejt
zemren tende ndegjoe vendlinja te pret
O fmi engjull dhe i drejt shiqon henen dhe flet
E jap besen e shqiponjes se dot k,thehem o hej

muzika dhe teksti Jimmyrockf

DËRGOI: