TEKSTESHQIP

JimmyRockF
Kenga E Te Varferit
Lyrics

O ti qe qan me hallet qe ke
i strukur ne kasolle qjelli plot re
dhimbjet e shpirtit dhoma plot femije
mbyllur ne vete ka kush meshire?
kush ta mori buken? kush ta mori jeten?
valle pse kam linde une ma shkurtove shpresen
kush ta djegu barkun?fmit ti la pa qeshje
e mallkuar njerzija e mallkuar qoft kjo vdekje
neper syt ta shof shpirtin
dhimbjen qe e ke ne zemer
atje posht per toke ne dhome ake drite?
ai i pasuri shpirtin ta ka fike
a te kan qeshur dhe te kan perbuze
gjakun ta kan pire, te shof un ne buze
sa her do te cohesh, bota jote te rezone
sa here do te lutesh, sa here dot gabojshe
lule te ferit, me doren tone kemi mbjelle
zoti te ndihmofte ty, sbashku me te tjeret
se ne sy na eshte teri dhe jeta ka vdeke.

DËRGOI:
INFO
Vija melodike dhe teksti u përgatit nga vetë artisti.