TEKSTESHQIP

JimmyRockF
Ç'fluturon Ketu Moj Fluter
Lyrics

Bore e pare ne, ne qytetin tone
gjurmat e tua ne, ne at deborre
dita po mbarone koha mori fund
jam ne mes te ruges ndihem as kerkund

ma jep doren tende rugen ma trego
i lodhur nga koha mos u largo
zemer ne zemer e ngrohta tek ti
te gjurmat e tua pritem pak ti

u shkri bora me humben gjurmat ter
pyes djellin henen, shpirti me ka len
ku je ti flutur qe? c,fluturon ketu?
jeta me mbaroi dot vdese un ketu

shkove u largove zhbrastine me le n,shpirt
me dhe me le mbushe se dora te ka prit
besa bese ishte shpirte me the
ti vazhdove jeten se dora u mbush dhe.

DËRGOI: