TEKSTESHQIP

JimmyRockF
A E Mban Mend, Ti?
Lyrics

Ne kete dhome sonte
reze te djellit ndricojn
edhe pse ti shkove shpejte
shpirti mua me leshoj
a e mban mend, t
koha fluturon
sa shpejte ditet behen varg
sa shume me mungon
une dua mos vajtoj
une dua mos kendoj
sikur zogu ne qjell te kaltert
te fluturoj
ai tash ka vdeke
shpirti shendroj
a thua do te zgjohet edhe nje here
qe ta perqafoj
nje tuf lule te bukra
te vari i kam len
reze e fundit e djellit
lamtumire kam then
INFO
Për kompozimin dhe për tekstin u përkujdes vetë artisti.