Më mbaj mend (për 1 muaj)

Joe Artid Fejzo - Me Ty  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Piano... Forte..."

Pjesëmarrëse në

Festivali i 43-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

16/12/2004

2004-12-15T23:00:00+00:00Ne rruge endem pa Ty
Udh’tar I vetem kete nate
Ulur mbi ndjenjat e mia
Ne kohe I humbur , pa fat

Anij’e heshtur mbi dallge
Ky shpirti im largohet
Ngarkuar dhimbje dhe mall
Nje zemer tek la pas.....

Ndjeva frymemarrjen tende prane
Dy buze sa embel u shkrine
Mbytur ne endra s’folem me
Vallzuam heshtur te dy ....... kaq prane

Refr.

Jo, lumturi ti s’fale dot
I fale zemres ndjenja dhe lot
I fale dhimbjes dashuri
Ti drite qiellore ku je , ku rri ?
Prap ti me fton ne vallzim
Mes endrash loz ky shpirt’i im
E ti largohesh pambarim……..

II strofa

Befas, çdo gje ndaloi
Pa fryme rash ne mendime
Perse kjo zemer perse
U be cop e therrime
Ne shekuj u coptua
Ne mijra enderrime
Shpesh vij e shetis nder to
E behem meteor.....

Gjithmone mendimesh vjen e ledhaton
E hena me fort ndriçon
Mes yjesh ndruhem te kerkoj
Ate qe fort dashuroj ……gjithmone…..

Refr.
Jo, lumturi ti s’fale dot
I fale zemres ndjenja dhe lot
I fale dhimbjes dashuri
Ti drite qiellore ku je , ku rri ?
Prap ti me fton ne vallzim
Mes endrash loz ky shpirt’i im
E ti largohesh pambarim……..


Ky tekst u dërgua nga joe artid
Më Shumë Këngë Nga Joe Artid Fejzo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet