Më mbaj mend (për 1 muaj)


Jona - Ndjenjat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndjenjat".
3. Video është e këngës "Ndjenjat", por nuk këndohet nga Jona.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Jona - Ndjenjat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Top Fest 5

Komente

Asnjë Koment

04/05/2008

2008-05-03T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ndjenjat" kënduar nga Jona.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 6 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
6

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kushtrim Dobra - Ndjenjat

Unë asaj ja fala ndjenjat ndjenjat
Ajo tash um la pa ndjenja ndjenja
Tash po shkoj un a knej anej a
Krejt çka pata ty ti dhash
Unë ty ti dhash

Dashuri moj shpirti jem
Pse um bon ti mu keq

Pse ti zemrën po ma djeg
jeta jeme veq ty po t'pret

Prej që shkove une drite nuk pash
Prap pishman unë nuk i rash
Që zemrën ta fala e
Tu dasht nuk u nala
Kto se prita prej teje oo

Jeta kuptim nuk ka
Kur ty nuk të kam ngat
Kur ty nuk të kam pran

Zemër pse ti m'ke vra
E ndjenjat mi ke nda
E shpirti mu ka tha

Unë asaj ja fala ndjenjat ndjenjat
Ajo tash um la pa ndjenja ndjenja
Tash po shkoj un a knej anej a
Krejt qka pata ty ti dhash une ty ti dhash

Unë asaj ja fala ndjenjat ndjenjat
Ajo tash umla pa ndjenja ndjenja
Tash po shkoj un a knej anej a
Krejt qka pata ty ti dhash une ty ti dhash

Merita Latifi - Ndjenjat

A ka meshire n at zemer a ka meshire
Pse sme the mirupafshim
Por lamtumir
Me fike,me fike
Dje dashni sot me thirr mike
Mvret ma shume se mem thirr armike
Shpirtin ma lige
Diten kur me ike

Ref:
Ndjenjat ku jane
Ku e ke zemren a t vjen gjynah
Ndjenjat ku jane
Lot ne sy e je tuj pa
A e di sa keq ti ma ke ba
Ndjenjat ku jane
Ku e ke zemren a t vjen gjynah
Ndjenjat ku jan
lot ne sy e je tuj pa
A e di a e din sa keq ma ke ba

A te vjen keq per mua
A ndjehesh mir
Pas dashnis qysh ndryshe
Mundesh mem thirr
Me fike,me fike
Dje dashni sot me thirr mike
Mvret ma shume se mem thirr armike
Shpirtin ma lige
Diten kur me ike

Ref:
Ndjenjat ku jane
Ku e ke zemren a tvjen gjynah
Ndjenjat ku jane
Lot ne sy a je tuj pa
A e din sa keq ti ma ke ba
Ndjenjat ku jan
Ku e ke zemren a tvjen gjynah
Ndjenjat ku jane
Lot ne sy a je tuj pa
A e di ae di sa keq ma ke ba

Arjoli - Ndjenjat

Uh baby po ta thom, se ti më mungon
Une pa ty s'po munaaaaa (2X)

...

O ka m'pelqen, sa her' që vjen
Për mu nuk ka më tjera-aa-aaa
Uh baby jem,zemrën tane nama, zemrën tane nama
Për ty krejt i kom lon,nuk m'bohet mo von
Se ti je më e miraa, (më e miraaa)

Për ty kejt i kom looon, nuk m'bohet mo vooon
Se ti je më e mira-ra-ra-ra

Ref :

Zemrën s'ta kisha lon, n'dor t'dikuj tjetër
Ti do jesh e imjaa (je je )
Merri, kejt po t'i fali kto ndjenjat e mia,
Kto ndjenjat e mia (2X)

...

Ajo kejt i ka, më e mira n'kët dynja
Menjen teme m'ka fiksu
Vec ata po du me pa
Krejt qytetin e tranon, kur kalon e m'provokon
Baby ke mi ra pishman, pa mu s'do jesh tamam

A mka marr malli? (a-a-a)
Mka marr malli (a-a-a)
Vetëm m'fal dashni se kejt un do t'i fali
Baby kape doren tem, mos i ngo tjert ca thojn'
Na dy nuk jem problem, une e di se ti m'dooon

Ref :

Zemrën s'ta kisha lon, n'dor t'dikuj tjetër
Ti do jesh e imjaa (je je )
Merri, kejt po t'i fali kto ndjenjat e mia,
Kto ndjenjat e mia (2X)

...

Më shumë këngë me këtë titull:
Komente mbi këtë këngë