Më mbaj mend (për 1 muaj)

Juri Mc - Nuk E Di Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Shpesh me duken gjerat, perher pa kuptim
Njerzite larte e poshte, qe ikin edhe vijn
Se ku shkojne nuk e di, cfare kerkojne nuk e di
Thon se kan per te arritur nje qellim nje qellim
Njerez te pakenaqur, nga jeta kane mbetur
Shume lote kane derdhur, shume vuajte kane hequr
Ne kete jete duke u munduar, lumturine per te gjetur
Dhe te tjere qe endrrat e parealizuara i kane mbetur
Nuk kenaqen dhe ata qe cdo gje kane realizuar
Ato qe kane kerkuar, asgje si ka munguar
I degjoj prap gjith kohen, qe qahen dhe ankohen
Sado qe kane te gjitha prap nuk ngopen, nuk ngopen
Njerez qe vuajne per pushtet dhe fuqi
I ka humbur kuptimi jetes ska me paqe dhe qetesi
Ne gjith boten vetem lufte, gjithandej pasiguri
Do jet ndonje fund i vone nuk e di, nuk e di

Nuk e di se ca ka mbetur pa u then
Nuk e di, a vall do te mjaftonte nje kenge
Mundohem qe te gjej nje zgjidhje
Tju jap nje shpjegim, Heh
Nuk e di shume gjera me duken pa kuptim

Ndodh kur eci rruges njekohesisht une mendoj
Ja vlej per vet keto, qe po sakrifikoj
Sot kam kte frymzim, heh dhe kete po kendoj
Neser do jene te tjera ato qe do jetoj do jetoj
Mbase pak ore ti ri, shume pesimist
Smund te jete ndryshe, duhet te jem un realist
Esht koha per korrigjime, esht koha per veprime
Eshte koha per tolerime, se kuptojne ca gabime
I shoh njerezit ne rrug, si shahen dhe grinden
Si rrihen e goditen, si priten e vriten
Pistoleten dhe thiken s'vejne ne pune llogjiken
Vet ideja te fut tmerrin dhe friken, friken
Si ne kohen e Enverit, ne kete pik nuk e di
A e kane pare syt e mi, se gjith kjo eshte cmenduri
Do me japin bezdi, merre me me qetesi
Kur eshte fjala dashuri, nuk e di nuk e di

Nuk e di se ca ka mbetur pa u then
Nuk e di, a vall do te mjaftonte nje kenge
Mundohem qe te gjej nje zgjidhje
Tju jap nje shpjegim, Heh
Nuk e di shume gjera me duken pa kuptim

Cdo gje qe une dua, cdo gje qe une pelqej
Cdo gje qe svlereson, cdo gje qe une urrej
Keto une po rrefej, si i shoh si i ndjej
Pa ku dhe ai me fyen sme pelqen se pelqen
Sme pelqejne padrejtesite
Sme pelqen cdo djallezi
Sme pelqejne ca figura, sme pelqejne cdo marrezi
Sme pelqejne punet e tua, ato qe ne rrath i thua
Te coj ne fund me RAP-in tim do te dua, dua
Te mbaroj kte shishen e ta plas pas nje muri
Ti coj cdo gje ne djall se me, ka ikur truri
Po te dukem si i cmendur, por jam vecse i nxehur
Kam pir ca alkool jam i dehur, i dehur
Jam lodhur dhe jam ngopur nga gjithca qe shikojme
Pse mos te jet kjo bote, ashtu si enderrojme
Per te miren dhe te drejten kam per te luftuar
Nuk e di mbase se keshtu un jam gatuar

Nuk e di se ca ka mbetur pa u then
Nuk e di, a vall do te mjaftonte nje kenge
Mundohem qe te gjej nje zgjidhje
Tju jap nje shpjegim, Heh
Nuk e di shume gjera me duken pa kuptim


Ky tekst u dërgua nga 2-aie3Juri Mc
Publikimi: 15/03/2010


Juri Mc - Nuk E Di
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk E Di".
3. Video është e këngës "Nuk E Di", por nuk këndohet nga Juri Mc.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0