Më mbaj mend (për 1 muaj)


Juvi - Dale
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dale".
3. Video është e këngës "Dale", por nuk këndohet nga Juvi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Juvi - Dale  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

11/01/2021

2021-01-11T18:00:08+00:00


"Dale" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Juvi.
Do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni me tekstin e kësaj kënge.
Videoklipi nga Juvi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.



Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lindon Berisha - Dale

Refreni:
Dale dale dale du ma kadale
Her body body hot like buggati
She got it , yeah she got it (O-o-o-o-o..)

Dale dale dale du ma kadale
Her body body hot like bugatti
Dale , i know you got it (O-o-o-o-o..)

Strofa I :
Sa her e shoh te ajo vrehet
Sikur me m'thon hajde gjejëm
Sa ma shum qe afrohet situata nxehet

Bad woman - Damn ! (x2)

E pabesushme qysh po thehët!
Sbesoj ça shoh kur mrapa kthehët
Spo du as me paramenu ça ndodh kur nxehët

Bad woman - Damn (x2)

Pre - Chorus :
Dat beauty gal
Wit a fat boom boom gal
I like di gal and it can be wild
I like di gal, Yes i like di gal (O-o-o-o..)

Refreni:

Dale dale dale du ma kadale
Her body body hot like buggati
She got it , yeah she got it (O-o-o-o-o..)

Dale dale dale du ma kadale
Her body body hot like bugatti
Dale , i know you got it (O-o-o-o-o..)

Strofa II :
Po shkojm' dikun e nuk po kthehëm
Ja zgata dorën ma dha lejën
Me ni buzqeshje t'leht ma pelqeu ideën
Nuk e ka problem, nuk e ka problem

Patjeter du me pa si kcen
Edhe ni sen tjetër e kom n'men
Para se me shku atje ku tham që na nuk kthehëm...
Ec e kallim nejën ec e kallim nejën

Pre - Chorus :
Dat beauty gal
Wit a fat boom boom gal
I like di gal and it can be wild
I like di gal, Yes i like di gal (O-o-o-o..)

Refreni:

Dale dale dale du ma kadale
Her body body hot like buggati
She got it , yeah she got it (O-o-o-o-o..)

Dale dale dale du ma kadale
Her body body hot like bugatti
Dale , i know you got it (O-o-o-o-o..)

Familia Ideale - Dale

AndiDna:

Dale me lali dale ti nje shikim ma fale
po nje shikim mua nuk me mjafton normale
dicka me shume dua ti puth buzkat e tua
ti te me puthesh mua trupin te ta ledhatoj

Bess:

Te te shterngoj bashk te fluturojme
bashke te flem dhe bashke te enderrojme
bashke te zgjohemi te lozim te ngacmohemi
bashke te e te e te e a do bashkohemi

REF:

dale me lali dale ti nje shikim ma fale
po si tja bejme qe mua nuk me mjafton
dale me lali dale ti nje shikim ma fale
por kam nevoje dicka me shume a me kupton

AndiDna:

he me lalka si thua do te te marr per grua
do te ta sjell qiellin dhurat ne duart e tua

Bess:

He se ma plase shpirtin he se ma nxive jeten
ngri duart lart ma jep jeten mbaj kuleten

AndiDna:

Kuleten mbaje sme interesojne financat
kur ne takohemi alarmohen ambulancat

Bess:

C'far po ndodh kshu po thon jo jo nuk eshte termet
thjesht filani me filanen po bejne duet

AndiDna:

Ti mos degjo car thone se na kan inat ata
po ti e di mire lali per ty praa ta prraa ta taa

REF:

dale me lali dale ti nje shikim ma fale
po si tja bejme qe mua nuk me mjafton
dale me lali dale ti nje shikim ma fale
por kam nevoje dicka me shume a me kupton

AndiDna:

Lali dale ta thash me but lali dale se me lodhe trute
une dua nje nuse per fat ca mendove se doja nje nat ne krevat

Bess:

Jo jo me keqkuptove une nuk e thash ate gje
une thash thjesht qe: Erdhi vera te bejme nanje xhiro na plazhi
nanje dore muhabet nanje gje..

AndiDna:

E me tu beft lali se na cmende na vdiqe ;)

REF:

dale me lali dale ti nje shikim ma fale
po si tja bejme qe mua nuk me mjafton
dale me lali dale ti nje shikim ma fale
por kam nevoje dicka me shume a me kupton

Sinan Hoxha - Dale

laj laj laj.....
te henen binte shi
se di pse serdhe ti
sot me the se ke pun,me mu goce pse lun.
kur flas ti sme degjon
ti vetem refuzon.
me degjo veq nje her se nuk jam djal pa vler.

ref:dale,dale.....daleeee

vetem ty te du ta dish me ke pervlu
veq nje her ndalo
mos thuaj 2 her jo...2 x

ref:dale,dale.....daleeee

u bere qull ne shi,kaperic o paske ti
po lagesh me the kot,se shiun se ndal dot..kur flas ti sme degjon ti vetem refuzon.
me degjo veq nje her se nuk jam djal pa vler.......

ref:dale,dale....daleeeeee

vetem ty te du ta dish me ke pervlu
veq nje her ndalo mos thuaj 2 her jo...2x

ref:dale,dale....daleeeeee

vetem ty te du ta dish me ke pervlu
veq nje her ndalo mos thuaj 2 her jo...2x




Më Shumë Këngë Nga Juvi:


Komente mbi këtë këngë