Më mbaj mend (për 1 muaj)

KAS
  • Emri i Vërtetë:
  • Kastriot Preteni
  • Vendlindja:
  • Suedi 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Norvegji 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16
Këndon kryesisht: hip-hop

KAS është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Kastriot Preteni është i njohur gjerësisht për fansat e tij si KAS. Ai u lind ne korrik 1992 në Suedi dhe në moshën një vjeqare ka lëvizur per ne Norvegji me familjen e tij. KAS po bën një emër në muzikën hip hop për stilin e tij të ri, aftësitë lirike, dhe video të mahnitshme muzikë origjinale.

KAS është i lindur të jetë në skenë. Shfaqjet e tij të gjalla janë sjellë nga fansat nga e gjithë bota, gjatë te cileve tregon shfaqjet e suksesshme në Norvegji dhe në Kosovë. Fansat besnikë të KAS zgjerohen në SHBA, Kanada, Gjermani, Shqipëria dhe shumica e Evropës.

KAS është një dhunti hip hop artist me talent të pamohueshëm. Super Hitet e tij kanë marrë pikëpamje te madhe dhe reagimet në youtube (100.000). Hitet e tij smash përfshijnë “Imma Get My Piece”, “Till Death Do Us Part” dhe “Product of Society”.

KAS ka qenë pjesë e kulturës hip hop ne moshën 11 vjeqare. Ju mund të ndjeni pasionin dhe sinqeritetin në këngët e tij, e cila është ajo që lidh fansat e tij në muzikën e tij të madhe. Ashtu si muzika shoqërore e vetëdijshme hip hop KAS' muzika i sjell talentin e tij te gjallë duke i mbajtur fansat e tij me dëshirën e zjarrtë për më shumë.

Biography

Kastriot Preteni is popularly known to his music fans as KAS. He was born on July 1992 in Sweden and at age one moved to Norway with his family. KAS is making a name in hip hop music for his innovative style, lyrical skills, and amazing original music videos.

KAS is born to be on stage. His electrifying live performances have brought out fans from all over the world during his successful shows in Norway and Kosovo. KAS’ loyal fans expand to US, Canada, Germany, Albania and most of Europe.

KAS is a gifted hip hop artist with undeniable talent. His superhits have received great views and feedback on youtube (100,000). His smash hits include “Imma Get My Piece”, “Till Death Do Us Part” and “Product of Society”.

In 2013 KAS released the music video of the much talked about song “Product of Society”. The video is an original concept of KAS, and was directed and shot by Ufollow Movement in Sandefjord, Norway. His previous successful single and video “Imma Get My Piece” was shot in Paris, France in December 2011.

KAS has been part of hip hop culture since age of 11. You can feel the passion and sincerity in his songs, which is what connects his fans to his great music. As a socially conscious hip hop artist KAS’ music brings raw talent keeping his fans yearning for more.

Më datë 17 Mars 2011, KAS publikon videoklipin "Lost In A Rhythm".

Më datë 21 Dhjetor 2011, KAS publikon videoklipin "Imma Get My Piece".

Në vitin 2011, KAS publikon albumin "Mesmerizer Mixtape".

Më datë 1 Qershor 2012, KAS publikon videoklipin "Till Death Do Us Part", në bashkëpunim me Entady.

Më datë 4 Janar 2013, KAS publikon videoklipin "Product Of Society". Video është një koncept origjinal i KAS, dhe u drejtua nga Lëvizja Ufollow në Sandefjord, Norvegji.

Në Maj 2013, Festina Mezini & KAS marrin pjesë në Top Fest 10 me këngën "Ndjehem Mire".

Më datë 8 Maj 2013, KAS publikon videoklipin "Go There", në bashkëpunim me Cryptic Wisdom.

Më datë 2 Nëntor 2013, KAS publikon videoklipin "Piano". Teksti u shkrua nga vetë KAS.

Më datë 13 Shkurt 2014, KAS publikon videoklipin "Brag", në bashkëpunim me CileX.

Më datë 2 Maj 2014, KAS publikon videoklipin "Friend".

Më datë 30 Tetor 2014, KAS publikon videoklipin "Hypocrisy".

Më datë 5 Mars 2015, KAS publikon videoklipin "On Top Of The World", në bashkëpunim me Entady.

Më datë 14 Qershor 2015, Kobra publikon videoklipin "Pse Po T'lo", në bashkëpunim me KAS.

Më datë 1 Shkurt 2018, KAS publikon videoklipin "Lies".

Më datë 1 Qershor 2018, KAS publikon videoklipin "Brave Enough", në bashkëpunim me Lex Press & Jon Tarifa.

Më datë 30 Gusht 2018, KAS publikon videoklipin "Gun".

Më datë 24 Korrik 2019, KAS & Doni Mula publikojnë videoklipin "Glass".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  DENNIS97  

Komente

8

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Shto profile

të tjera

Më shumë artikuj nga KAS »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet