Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Kosovare - Eja, Eja E Bardha Verë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  12

N’lulishte mbushuna me erë
Sa janë t’ambla shetitjet n’verë.
I: Veriu fryn freskët, bilbili këndon
Zani ambël zemrat na i gëzon. :I
Ref.:
I: Eja eja e bardha verë!
Sikur erdhe viteve tjerë.
Sikur erdhe viteve tjerë
Plot me lule plot me erë. :I
S’ka si zani i bilbilit
Kur fillon për me i këndu’.
Burbuqes së drandafilit
Që ka nisë me u zbukuru’.
Ref.:
Eja,…


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 31/12/2015


Këngë Kosovare - Eja, Eja E Bardha Verë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Eja, Eja E Bardha Verë".
3. Video është e këngës "Eja, Eja E Bardha Verë", por nuk këndohet nga Këngë Kosovare.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Kosovare:


Komente 0