TEKSTESHQIP

Këngë Kosovare
Dhe Malli Ndizet
Lyrics

As e vogel as e madhe
Syte e kalter si sorkadhe
Vasha ime mike vjeter
N'boten time me s'ka tjeter

Rrotull malet qe bucasin
Zemra ime kur gjemon
Lisa kodra sikur flasin
Zeri embel kur tingellon.

Ref.
Dhe malli ndizet fije fije
Vashe krenare, cuce malsie
Ti rron nder shekuj, rron n'kujtime
Rron dhe ne zemren time...