Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kastro - Alé
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Alé".
3. Video është e këngës "Alé", por nuk këndohet nga Kastro.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kastro - Alé  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

20/01/2018

2018-01-20T15:31:02+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Alé" kënduar nga Kastro.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Kastro i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga EAZ & XEN. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

EAZ:
I close my eyes
Ich wott dich nüme gse
Viellicht trink ich nomol eis, wer weiss viellicht wirds ja no meh
Spöter chunsch du zu mir hei
Alé Alé Alé
Und spöter chunsch du zu mir hei
Alé Alé Alé

Ich bin im Paradies, Fraue sind so heiss
Bin im Paradies
Du gahsch sicher nöd allei hei, wart uf mich
No No, no es Glas uf dich
Wart mal chli, ja habib
Alles isch cool, mach kein Drama please
Alles was ich bruch isch die Fantasie
No no, es git nüt wo mir gfallt ah dir

[REF.:]
But öpis visiert mich ah babe Alé
Alé Alé Alé
Warum Alé
Alé Alé Alé
But öpis visiert mich ah babe Alé
Alé Alé Alé
Warum Alé
Alé Alé Alé

EAZ:
S'po di ku me ja nisë, p'i du do pare cash
Edhe please a ka mundsi, me m'i dhonë nepermes menaxherit
Se nuk kom kohë...
Na falni, se nuk kom kohë...
Po thojnë s'ka m'i arritë, kto andrra që i kom
Hajt kallzom a don m'e ditë, se çka m'intereson
Make money, no s'kom kohë...
Na falni, se nuk kom kohë...

XEN:
Ah sorry, ich ha grad kei Ziit
Bin grad im Modus und ich paff mis Weed
Ja gern es Foti, aber ganz schnell, will ich im Club eis trink und das Tanzbei schwing
Mach mer na Homie es isch ganz easy
Mach mer na Homie es isch ganz easy

EAZ [Bridge]
Ich bin im Paradis, Fraue sind so heiss
Bin in Paradis
Du gosch sicher nid allei hei, nei wart uf mich
No no, meinsch ich loss uf dich?
Wart mal chli, jaa habib
Alles ish cool, mach kein Drama please
Alles was ich bruch ish die Fantasie
No no, es git nüt wo mir gfalt ah dir

EAZ [Refrain]
But öpis visiert mich ah babe Alé
Alé Alé Alé
Warum Alé
Alé Alé Alé
But öpis visiert mich ah babe Alé
Alé Alé Alé
Warum Alé
Alé Alé Alé

EAZ [Bridge #2 (auf Albanisch)]
S'po di ku me ja nisë, p'i du do pare cash
Edhe please a ka mundsi, me m'i dhonë nepermes menaxherit
Se nuk kom kohë...
Na falni, se nuk kom kohë...
Po thojnë s'ka m'i arritë, kto andrra që i kom
Hajt kallzom a don m'e ditë, se çka m'intereson
Make money, no s'kom kohë...
Na falni, se nuk kom kohë...

XEN:
Nji sen veç duhësh m'e ditë, ti zemër s'e kom pritë
Se baby jom çuditë, sa crazy jom t'u ni
Me t'thonë që unë nuk kom kohë...
Uh, me t'thonë që unë nuk kom kohë...
Nji sen veç duhësh m'e ditë, ti zemër s'e kom pritë
Se baby jom çuditë, so crazy jom t'u ni
Me t'thonë që unë nuk kom kohë...
Uh, me t'thonë që unë nuk kom kohë...Më Shumë Këngë Nga Kastro (K-One):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë