Tema: Ese Dashurie


Dashuria

Dashuria, eshte se një emocion që e bën armiqtë në miq dhe miqtë në armiq.
Dashuria vjen në nivele kaq shumë të ndryshme, që nuk duket se eshte emocion, por ne te vertete ajo është. Ka aq shumë për dashuri, se ajo do të jetë e vështirë për të vënë në këtë ese të thjeshtë. Kur ndjejme dashuri ndjejme emocion.
Ky emocion, të sjellë lotët në sytë tanë te cilet jane lote te sinqerte qe kur pikojne shkelqejne si kristali.
Nje shprehje thote te dashurosh nuk eshte kurre turp perkundrazi eshte bukur, sepse ne dashuri ne provojme emocionin qe ne dashuri eshte shume i forte. Tani qe i shkruaj keto fjale po cuditem me vehten time sepse si po i shkruaj keto fjale, por perseri eshte bukur te shkruash per dashurine sepse eshte nje ndjenje qe e perjetojme te gjithe. Diku i ulur ne cepin e dritares mendoj; po a ka njerez qe dashurojne? Ne ditet e sotme, per disa dashuria eshte si loje,pra kane deshire te luajne me ndjenjat e te tjereve. Por dashuria eshte e bukur dhe nje njeri normal dashuron ne menyre te sinqerte.
Te dashurosh eshte vertete bukur.

- Ese nga Kejsi Lami


- U dërgua nga Kejsi -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Komente 0