Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Keli - Shaci  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

07/08/2016

2016-08-07T15:33:17+00:00

Këngë e albumit:

"U Kall"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shaci" kënduar nga Keli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Keli i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Duli - Shaci

Hajde meine schatzi
Achtzehn oder neunzehn
Koha osh zvicrane
Me ma fal mu zemren tane

Hajde syni jem o dijamant
Je e embel si sheqer e mjalt
Brilijante je o shpirti jem
Elegante bash per qefin tem

2x:
Hajde meine schatzi
Achtzehn oder neunzehn
Koha osh zvicrane
Me ma fal mu zemren tane

E lezetshme buzet si qershi
Cokolat e zvicres me lajthi
Mir po vishesh zemer krejt me stajl
A po don sonte me mu me dal

4x:
Hajde meine schatzi
Achtzehn oder neunzehn
Koha osh zvicrane
Me ma fal mu zemren tane

Labinot Rexha - Shaci

Noti:

Sa thashë me harroj, papritmas ajo doli
edhe ksaj vere paska ardh
Në rrugë me foli, prap zemren ma trazoj
edhe ksaj here si me parë

Paska ardh e njejt, e bukur sikur vjet
me belin e hollë, me faqet sikur mollë
gjdo ditë vjen nga pake, vjen veres kur bohet valë
2x

Nadi:

Menxi kaloi, ky dimer dikur shkoi
tash po vjen vera prap e nxeht
E ajo me foli, prap zemren ma trazoj
edhe ksaj here si ma parë

Paska ardh e njejt, e bukur sikur vjet
me belin e hollë, me faqet sikur mollë
gjdo ditë vjen nga pake, vjen veres kur bohet valë...
4x

Luan Qallaku - Shaci

zemra flak me kallet
kur e di qe ste kam pran
je larg ti nga un po prap zemrat nuk na u ndan
prap si gjdo dit duke tpritur ne nje vend
sa me shpejt qe te vjen vera
per me tpas se mlan mend

shaci ti ngadal po vjen
nuk po mxinet vendi vend
dua te kem sa me afer
nuk po mundem pa tpermend

shaci nuk po boj teater dua te kem sa me afer
per gjdo nat te jem me ty dikotek me kall krejt

te unë nuk vjen vera po nuk erdhe shpirti im
je larg ti nga un po prap zemrat nuk u ndan
prap si gjdo dit duke tpritur ne nje vend
sa me shpejt qe te vjen vera
per me tpas se mlan mend

shaci ti ngadal po vjen
nuk po mxinet vendi vend
dua te kem sa me afer
nuk po mundem pa tpermend

shaci nuk po boj teater dua te kem sa me afer
per gjdo nat te jem me ty dikotek me kall krejt
Më Shumë Këngë Nga Keli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet