Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kenge Per Femije - Ju Fal Kengen Time
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ju Fal Kengen Time".
3. Video është e këngës "Ju Fal Kengen Time", por nuk këndohet nga Kenge Per Femije.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kenge Per Femije - Ju Fal Kengen Time  (Feat. Evin Mula)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  128

Komente

1 🔥

13/11/2016

2016-11-13T12:10:01+00:00Kush me ben te rritem,
te ve para driten?
Kush me puth te gusha,
lulja apo fusha?
Nuk e di, e gjeta
rrotull mori jeta,
dhe nis kengen time sot.

Kush me zgjon nga gjumi,
Dhe nis kengen time?
Kush me rri te syri,
endrra apo ylli?
Nuk e di, e gjeta
rrotull mori jeta,
dhe nis kengen time sot.

REFRENI
Me nje tuf me lule
eci neper nat',
dhe nje deg mimoze
bie ne asfalt
Kush me ben te rritem
t'i fal kengen time,
dhe te lind mesnaten
me krejt jeten time?

E di, e di, e gjeta
te zgjon, te zgjon si flutur
e di,e di, ti e di
ne dritaren time
me dy krah' te bukur.


Ky tekst u dërgua nga klaudja kengetare e shkolles
Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet