Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sot në TeksteShqip 17-07-2017


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
[17-07-2017]

Baby G mbush sot 21 vjeç

BabyG eshte nje kengetare e re ne skenen tone muzikore. Kengetarja Gordana Kingji e njohur ne publik me emrin Baby G, eshte pjese e On Records. Ajo u be e famshme nga bashkepunimi i saj me Getinjon me kengen "Monster". Kenga "Monster pati nje sukses shume te madh.Kengen e kane realizuar Zzap n Chriss ndersa teksti eshte shkruar nga Getinjo. Kjo kenge u be me 18 mars dhe ka marre +18.000.000 klikime.

Nënshkrimi i kontratës së Era Istrefit me “S...

Lexo Më Shumë

,

Arilena Ara mbush sot 19 vjeç

Arilena Ara është sensacioni më i ri i muzikës moderne shqiptare. Ky moment i shkëlqyer në karrierën e saj, përgënjeshtron thëniet se të gjithë këngëtarët e dalë nga një "Talent Show", janë të destinuar që shumë shpejt të mbesin në hije.

Arilena Ara ka marrë pjesë në shumë festivale për fëmijë në Shkodër. Tirana e lidhi Arilenën me TV Klan ku si fillim u prezantua në "Gjeniu i Vogel" dhe më pas ajo vendosi të konkurronte në X Factor Albania. K...

Lexo Më Shumë

,

Zef Coba mbush sot 66 vjeç

Zef Çoba ka lindur në një familje qytetare shkodrane. Pasioni i tij për muzikën ka filluar që në moshë të vogël, ku dallohet si instrumentist dhe kompozitor në festivalet e fëmijëve. Ai ka mbaruar “Institutin e lartë të Arteve” në vitin 1974, në degën e dirigjimit koral. Në vitin 1980 emërohet përgjegjës muzike në Shtëpinë e Kulturës në Shkodër. Që nga viti 1981 punon pranë Radio Shkodra si gazetar i programeve muzikore. Ai është dhe pedagog në A...

Lexo Më Shumë

,

Beni Xhemas mbush sot 24 vjeç

Ai jeton ne Austri me familjen qe nga viti 1993 dhe kenga e tij e pare u publikua ne vitin 2008....

Lexo Më Shumë

,

Viki (Violeta Lulgjuraj) mbush sot 28 vjeç

Violeta Lulgjuraj, shkurt Viki, eshte me origjine nga Tojeqi Grude. Viki ka dy vellezer dhe nje moter me te vogel.

Karrieren e filloi qe ne moshen 7 vjecare neper koncerte amatore. Ajo ka kenduar kryesisht kenge tradicionale dhe folklorike te Malsise se Madhe dhe eshte krenare per origjinen e saj kreshnike.

Ka marre pjese ne Miss Shqiperia 2009 dhe cilesohet si nje nder femrat me te bukura malsore....

Lexo Më Shumë

,

Malësori mbush sot 40 vjeç

Malesori është një këngëtar i njohur shqiptar nga Triesh, në Malesija, Mali i Zi, ku ai jetoi dhe u rrit, ai përfundoi shkollën fillore dhe të mesme në Podgoricë. Emri i tij i plotë është Malesori Prënkoçaj. Pasioni i tij për muzikën shqiptare nisi kur ai ishte një fëmijë.

Malesori ishte një anëtar i grupit folklorik të famshme nga Triesh, të quajtur "Besa", ku ai ishte i njohur si një këngëtare dhe instrumentalists i instrumenteve të folklor...

Lexo Më Shumë

,

Visar Peja mbush sot 45 vjeç

Kengetar i njohur nga Gjakova Per ndryshe eshte i biri i duajenit tone te muzikes tone popullore shqiptare Ismet Peja.
Ai ka filluar ne hapat e Babas se tij ka edituar pese albume dhe nje dvd cd me disa potpori me babain e tij Ismet Peja.
Hapat e tij te pare kane filluar qe ne moshen 13 vjeqe te kendoj neper festivale te ndryshme me kenge Argetuese dhe Popullore.
Me gjithate Pjesmarrjet e para neper Festivalet qe mbaheshin ne Gjakove ate e kan...

Lexo Më Shumë

 (TeksteShqip.com)

teksteshqip.com © 2007 - 2017