TEKSTESHQIP

Keni
Vec Ma Jep Rastin
Lyrics

Ke ti un vij shkeli gazin
Per ty kom nis tu pi rabin
Koh kan kalu from dhe last seen
Tash une per ty kapi lapsin
Une e du vec ma jep rastin
Hala prej teje po e presi mesazhin
Kohet kur bashk jena kon
Siper qytetit tu e shiju peisazhinn...
Hala po t thirri darling
un per ty gjith jom kon superstar
Vec du me t pa ty smiling
ti je ondrra ke sirtari.
Emrin kudo ke ditari
du me qen i fundit per ty jo i pari
tash t shoh ty prej xhami a thu edhe ty po t merr malli ska momente funny
shum vite kalun tu e prit mesazhin
ishte nji koh qe cdo femer qe shifja si ti mu po m ngjashin se din historin
Se dhe shoqet e tuja per ne t dy do qashin
Jam msu me vetmin,se nuk e ndryshojm ne dot fatin
Per mu ti prej zotit erdhe si dhurat
Po sishe e gjat,ishe si onderr
Po du me t pa un po du me flejt prap
Edhe po t shoh ty cdo nat
Krej ca e kishim ne duket si prrall
Se ndjenja qe kisha per ty ishte e rrall
Hala shpresoj qe nji dit ke me ardh, edhe me sheru cdo plag
Ke ne ska mungu xhelozia se ishte e madhe dashnija
Po tash ma e madhe largsija
Tash mallin nuk ma heq as pija
Po un kurr premtimin se thyva
Qe ka me ndodh kshu nuk e dija
Diten qe n zemren tone une hyna se kisha menu qe do dilja
Ke ti un vij shkeli gazin
Per ty kom nis tu pi rabin
Koh kan kalu from dhe last seen
Tash une per ty kapi lapsin
Une e du vec ma jep rastin
Hala prej teje po e presi mesazhin
Kohet kur bashk jena kon
Siper qytetit tu e shiju peisazhinn...

DËRGOI: