Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Klani Shqiptar - Ti Me Pelqen  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

22/10/2012

2012-10-22T17:44:10+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ti Me Pelqen" kënduar nga Klani Shqiptar.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ardian Trebicka. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

kur te kam prane ne sy s'me sheh
Pse se mban fjalen qe ti me dhe
Here me afron, here me largon
Dhe nuk e di jo se çfare kerkon

I thua nenes nuk ka si une
I thua shoqeve se te prish une
Dhe me ze rrugen dhe s'me leshon
Pastaj betohesh se nuk me don

Ti me pelqen, je mrekulli
I enderroj ata dy sy
Per trupin tend kur rruges shkon
S'me mjafton jeta qe te renkoj

kur te kam prane ne sy s'me sheh
Pse se mban fjalen qe ti me dhe
Here me afron, here me largon
Dhe nuk e di jo se çfare kerkon

I thua nenes nuk ka si une (2x)
I thua shoqeve se te prish une
Dhe me ze rrugen dhe s'me leshon
Pastaj betohesh se nuk me donMë Shumë Këngë Nga Klani Shqiptar:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet