Kleansa Susaj
  • Vendlindja:
  • Tiranë
  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 16 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: për fëmijë/junior
Kleansa Susaj është këngëtare. Muzika është një talent i trashëguar në familjen e saj. Ajo ka filluar të merret me muzikë që në klasë të parë, ku është angazhuar në disa aktivitete si këngëtare. Ka fituar çmime të ndryshme. Këngëtarët e saj të preferuar janë Alban Skënderaj, Celine Dion dhe Jessie J. Përpos pasionit të madh për muzikën, Kleansës i pëlqen dhe aktrimi e piktura.

Kleansa eshte vleresuar me çmimin e pare ne Festivalin e Zerave Te Rinj Te Tiranes ne vitin 2016.

Në Shtator 2017, Kleansa Susaj merr pjesë në JESC 2017 me këngën "Melodi", ku fitoi çmimin e trete.

Në vitin 2018, Kleansa Susaj merr pjesë në Voice Kids Albania.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0