Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

KMC - Prostitucioni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prostitucioni".
3. Video është e këngës "Prostitucioni", por nuk këndohet nga KMC.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


KMC - Prostitucioni (Feat. Arber Gorezi)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

18/11/2015

2015-11-18T15:26:59+01:00Pjesa 1:
Per to ka marr fund jeta ne kurbet i flaku
shpirtin ja shperndau ne ca pika gjaku
u mundun u mundun por vendlindjen e harrun
me mbajt veten gjall dhe per me gjet fuckin pun
disa iken larg disa moren rrug pa kthim
i kthejn syt nga qielli pse o zot kshu fati im
per to bota ska kuptim per to jeta ska fillim
cdo gje esht bere e zeze nga zoti ka ndeshkim
Disa zgjodhen fatin qe te jen ne kater mure
duke perballu cdo vujtje e cdo lloj torture
rrugeve te italis semafori plot me femra
per to spo pyt njeri kujt po i dhem zemra
femrat e shqipnis i kan marr dhe larg i cojn
e ne fund tutoret leket po i peshojn
dicka duhet me bo ky do mbetet shteti jon
qe njerzit i largon tu punu prostitucion

Rrefreni :
Jan premtime qe njeri tjetrit i dhan
ishin enderrat e mbetura ne sirtar
esht deshira per nje jet akoma me te mir
do vazhdoj te shitet pergjithmon sdo jet e lir

Pjesa 2:
Jan paturpesi as nder me nuk kan
jan largu me deshir pa pyt bab e nan
po ca me bo dikush posht e dikush lart
ai qe nderin mban nuk ka per tngel ne balt
rrugve ka goca plot qe bejn kili mili
e kur kujtojn historin derdhin lot krokodili
historia esht e shkume ska rendsi ca do kalosh
ka rendsi qe tmundohesh cdo gje ta rregullosh
tvjen keq me e cu n menje se sa veta sot kan marr
mendon me pikellim sot ca ben shteti shqiptar
kto zihen per karrige e cdo lloj tematike
jo per njerzit qe jan larg dhe kan cdo lloj kritike
ndeshkim sot per ta ne shum vite ka per tmbet
esht dicka qe se heq dot dhe te njollos perjet
femrat shqiptare jet nderun dikur
po shpresoj qe ket problem mos ta degjoj me kurr


Ky tekst u dërgua nga  TheMrKmc
Më Shumë Këngë Nga KMC:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë